Paznokcie odwdzięczą się za ten zabieg. Japoński manicure upiększa i leczy
Beata Maj
Częste inwazyjne zabiegi na paznokciach prowadzą do ich osłabienia. Kruche paznokcie bez połysku odwdzięczą się nam, jeśli zaaplikujemy im japoński manicure. Jest on stosunkowo szybki i łatwy do wykonania, można go zrobić w domowym zaciszu albo w salonie. Na czym polega zabieg i jak często trzeba go powtarzać?
Czym jest japoński manicure?
Podstawową różnicą między klasycznym manicure (bez względu na rodzaj lakieru, jaki stosujemy) a jego japońskim wariantem jest to, że nie malujemy paznokci, a wcieramy w nie odpowiednie pasty i polerujemy. W ten sposób aplikujemy do płytki paznokcia substancje, które ją odżywiają i wzmacniają. Polerka zaś upiększa paznokcie - wygładza je i nabłyszcza.
Japoński manicure idealnie sprawdzi się, jeśli nasze pazurki potrzebują odpoczynku od lakierów, zmywaczy i lamp utwardzających. Jest też dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy zauważymy, że nasze paznokcie są osłabione, łamią się lub rozdwajają.
Z czego składa się japoński manicure?
W skład past, które wcieramy w paznokcie, wchodzą głównie krzemionka, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A oraz E. Nic dziwnego, że po aplikacji takich substancji paznokcie zyskują lepszą formę i wygląd. Ten rodzaj manicure jest szczególnie polecany w okresie jesienno - zimowym, gdy niesprzyjające warunki atmosferyczne i suche powietrze w pomieszczeniach źle wpływają na naszą skórę i paznokcie.
Jak wykonać japoński manicure?
Zabieg trwa ok. 30-40 minut. Możemy go wykonać w domu - musimy wtedy zaopatrzyć się w zestaw, w którym znajdują się pasta i puder, polerki (przypominające kształtem pilniczki do paznokci, z odpowiednim wykończeniem), pilnik do skracania paznokci, nadawania im kształtu i matowienia płytki, olejek do skórek.
Efekty manicure japońskiego są widoczne w pełni po 2-4 zabiegach. Zabiegi powtarzamy co 2-3 tygodnie (w zależności od tempa wzrostu paznokci).
Zabieg możemy też wykonać w salonie. Jego cena wynosi od ok. 90 do ok. 150 zł.
A jak wykonać manicure japoński w domu? Idźmy krok po kroku:
- Przygotowujemy paznokcie: usuwamy stary manicure, oczyszczamy płytkę, odsuwamy skórki i nadajemy paznokciom pożądany kształt.
- Wcieramy pastę - aplikujemy ją małą łopatką, a następnie wcieramy za pomocą dedykowanej do pasty polerki okrężnymi ruchami. Zabieg kontynuujemy do momentu, gdy paznokcie będą gładkie i różowe.
- Aplikujemy puder i wcieramy go polerką do pudru. Puder ma za zadanie zabezpieczenie pasty ze składnikami odżywczymi i nabłyszczenie paznokci.
- W skórki wokół paznokci wcieramy odżywczą oliwkę.
Wśród niewątpliwych zalet japońskiego manicure jest prostota wykonania. Nie trzeba być profesjonalistą, by w ten sposób zadbać o paznokcie. Zabieg można wykonywać zarówno u paznokci rąk, jak i nóg. Jest naturalny i zdrowy dla naszych pazurków. Poprawia ich kondycję, wspomaga wzrost. Nie wymaga preparatów do usuwania - w naturalny sposób wnika, a częściowo również zmywa się z paznokci. Japoński manicure mogą też oczywiście fundować sobie panowie - ten rodzaj zabiegu nie barwi płytki, tylko ją nabłyszcza i wygładza, przywracając przy okazji ładny, naturalny kolor paznokci.
Zobacz też: