Manicure do pracy. Są miejsca, gdzie hybryda jest zakazana

Beata Maj

Beata Maj

Jaki manicure wybrać do pracy? Odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od miejsca, w którym pracujemy i obowiązujących w nim zasad. Inny manicure wybierze osoba na stanowisku doradcy klienta, a inny ktoś, kto pracuje w dziale produkcji i ma bezpośredni kontakt z żywnością. O czym powinniśmy pamiętać, wybierając kształt paznokci, ich długość i kolor?

Manicure idealny do pracy
Manicure idealny do pracyPixabay.com

Jaką długość powinny mieć paznokcie w pracy?

Pracując przy produkcji żywności czy w kuchni, w miejscach, gdzie mamy kontakt z jedzeniem, lekami i innymi produktami wrażliwymi, powinniśmy zapoznać się z obowiązującymi w miejscu pracy zasadami. Najczęściej pracodawca i przepisy BHP wymagają, by manicure ograniczyć tu do minimum. Nie sprawdzą się tu więc przedłużane paznokcie, tipsy, ani lakiery, które mogą odprysnąć. Paznokcie powinny być czyste, krótkie i zadbane. Nie mogą przeszkadzać w pracy ani stanowić zagrożenia dla nas lub dla produktów, przy których pracujemy.

Rygorystyczne zasady obowiązują w ściśle określonych działach produkcji, fabrykach, magazynach czy sklepach. W większości miejsc pracy mamy jednak większą dowolność, jeśli chodzi o manicure.

Na pewno powinny uważnie dobierać manicure osoby kontaktujące się z klientem. W zależności od firmy sugestie mogą być różne. Warto jednak pamiętać, by manicure w tej sytuacji był dopasowany do stylizacji, w jakiej prezentujemy się przed klientem. Powinien też być estetyczny - zarówno paznokcie, jak i skórki wokół nich, a w końcu całe dłonie muszą być czyste i zadbane. Nasze dłonie i paznokcie to nasza wizytówka - nie tylko prywatnie, ale i w miejscu pracy.

Manicure do biura

W biurze, w sytuacjach biznesowych, również dostosowujemy długość, kolor i kształt paznokci do stylizacji i obowiązujacego dress code’u. Na pewno bezpiecznym rozwiązaniem jest klasyczny french manicure, sprawdzą się też paznokcie w różnych odcieniach beżu. Te dwa style pasują do każdej biznesowej sytuacji.

W biurze można sobie też pozwolić na stonowany ombre - ważne, by nie przesadzić z mocnymi kolorami. W środowisku biznesowym sprawdzi się również bardzo lubiany przez panie manicure w stylu “glazed donut nails", o ile manicurzystka nie przesadzi z efektem brokatu.

Osoby zajmujące się wizerunkiem w pracy podkreślają, że w biurze można również zaprezentować się w manicure z klasyczną czerwienią w roli głównej. Ważne, by paznokcie były idealnie zadbane i nie szokowały długością.

W jakiej pracy można sobie pozwolić na odważny manicure?

Dłuższe paznokcie, mocniejsze kolory, odważne połączenia, zdobienia na płytce - te efekty nie są zabronione w pracy, która wymaga wręcz kreatywności, nie zakłada kontaktu z klientem (szczególnie biznesowym lub kluczowym) ani sztywnego dress code’u. Odważny manicure nie będzie nikomu przeszkadzał w miejscach pracy, w których obowiązuje casualowy dress code.

Ważne, by manicure harmonizował ze stylizacją i nie przeszkadzał w pracy. Paznokcie i dłonie powinny być czyste i zadbane. Absolutnie nie pokazujmy się w pracy ze zniszczoną hybrydą czy łuszczącym się lakierem.

Naturalne paznokcie w pracy

Warto też dodać, że zadbane, zdrowe, ładne paznokcie możemy prezentować w pracy również w wersji “saute". Nie musimy ich malować ani przedłużać, nakładać tipsów ani hybrydy. Jeśli cenimy minimalizm i naturalne paznokcie pasują do naszego stylu, możemy je prezentować bez ozdób.

Ważne, by były idealnie spiłowane, a skórki wokół nich były utrzymane w należytym porządku. Zadbajmy też o dłonie - pamiętajmy o kremach, balsamach i odżywkach.

halo tu polsat
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas