Ogłaszamy kolejnego uczestnika nowej edycji "Tańca z Gwiazdami"
Jesienna edycja "Dancing with the Stars" zapowiada się wyjątkowo. W zeszły weekend oficjalnie informowaliśmy o tym, że w programie pojawi się Helena Englert i Marta Wiśniewska. Teraz możemy już oficjalnie poinformować o kolejnej gwieździe.
Takich nazwisk w Polsce jest naprawdę niewiele. To jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej estrady, a jego utwory zna już kilka pokoleń. W 19. edycji "Tańca z Gwiazdami" wystąpi Andrzej Rosiewicz.

Andrzej Rosiewicz wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"
Tym samym najbardziej roztańczony program w Polsce pobije kolejny rekord. Andrzej Rosiewicz będzie najstarszym uczestnikiem show w historii polskich edycji - artysta ma dzisiaj 82 lata.
Urodził się 1 czerwca 1944 w Warszawie, przygodę z muzyką zaczynał już w 1953. W latach 60. rozwijał talent w klubach jazzowych i kolejnych zespołach. Przełomem okazała się dla niego działalność w grupie Asocjacja Hagaw, a potem rozpoczęcie kariery solowej w 1978 roku.
Będzie najstarszym uczestnikiem polskiej edycji "TzG"
Andrzej Rosiewicz największą popularność zdobył w latach 70. i 80. To wtedy powstały legendarne przeboje: "Najwięcej witaminy", "Czy czuje pani cha-chę", "Zenek blues", czy "Chłopcy radarowcy". Ogromną rozpoznawalność przyniosło mu także wykonanie utwóru "Czterdzieści lat minęło...", motywu przewodniego serialu "Czterdziestolatek".
Dziś 82-letni artysta nie zwalnia tempa - nadal koncertuje, nagrywa piosenki, pojawia się w mediach, a jego piosenki wciąż pozostają żywe - zarówno na koncertach, jak i w pamięci publiczności.
A teraz dołączył oficjalnie do obsady 19. edycji "Tańca z Gwiazdami".
Zobacz też:
Koniec pewnej ery w "Tańcu z Gwiazdami". Ewa Kasprzyk żegna się z show
"Będę mogła pokazać kolejną swoją odsłonę". Marta Wiśniewska tuż po ogłoszeniu jej udziału w "TzG"







